Розмови - Фільма. Фестиваль феміністичного кіно
Повернутися на актуальну сторінку сайту: filmafest.org
Фільма. Фестиваль феміністичного кіно
АРХІВ 2022
Портрет режисера Сашка Протяга

Про кіно як інструмент взаємодії з травматичним досвідом, трикстерство і грибницю солідарності

Розмова з Сашком Протягом

В мене зараз багато матеріалів для монтажу, і «My favorite job, 2022» це лише частина великого фільму. Я цей шматок вибрав, аби змонтувати одразу, тому що він важливий сьогодні для волонтерів і волонтерок, які їздять на схід та південь допомагати людям. На мій погляд, історія Ані та Юри може допомогти зрозуміти. Так я поєдную ці два слова «допомогти» і «зрозуміти».

Портрет режисерки Амель Аль-Закут

«Пурпурове море»: розповідаючи власну історію

Розмова з Амель Аль-Закут

Я дуже сумую за деревами, але тими, які я можу пригадати. Багато людей розповідали, що після війни вони втратили певні спогади, а інші спогади стали сильнішими. Це трапилось і зі мною, коли дуже давній дитячий спогад став постійним, а інші просто зникли. Повернутись у своє дитинство було б чудово, але цього місця більше не існує.

Портрет режисерки Парі Аль-Калькірі

Про замовчуваний досвід палестин_ок і відчування несказанного у кіно

Розмова з Парі Аль-Калькілі

Для мене краса кіно в тому, щоб створювати простір, коли ти глибоко відчуваєш непроговорене, але при цьому не маєш напряму це артикулювати. Кіно дає сприйняти біль іншого через відчуття.

Portrait of the director Kasia Hertz

«Співчуття й повага до всього живого, до всіх земних створінь – це єдина «сила», якої потрібно прагнути»

Розмова з Касею Герц

Ситуація у світі, особливо кліматична катастрофа, енергетична криза, військові конфлікти – усе це вимагає від нас зміни способу мислення й життя. Час відмовлятися від євроцентричного підходу відгородження себе від «інших», при цьому використовуючи їхні ресурси на власну користь. Треба вчитися ділитися, співпрацювати одне з одним і бути терпимими, приймати наші розбіжності. Інакше не вижити.

Потрет режисерки Зої Лактіонової

Про Маріуполь, пам’ять і життя в двох реальностях

Розмова з Зоєю Лактіоновою

Зараз знищують пам’ять про Маріуполь. Там знищують фотографії всіх людей, їхнє минуле, бо разом із домами горіло все: всі дитячі фотки та спогади… Я також про це думала. Про те, що намагаються знищити й мою пам’ять.

Портрет режисерки Анину Букія

Про перетин кордонів, досвід ВПО та силу документалістики

Розмова з Ануною Букія

Більшість людей усе ж воліють не стикатися зі своїми травмами віч-на-віч… Я відчувала, що краще зрозуміти свою підсвідомість мені допоможе “сирий” матеріал.

Портрет автор_ок фільму Провулок Центральної телефонної станції, 5

Про спогади, повернення та зцілення

Розмова з Анірбаном Дутта та Кірті Коул

Спогади, за які ми тримаємося, можуть пригнічувати, а можуть вивільнити силу – але потрібно зробити вибір: або прекрасні згадки про дитинство, або спогади про переміщення. Усе це особистий досвід, пережитий в тому самому місці, але тільки нам вирішувати, що залишити, а чого позбутися, – заради власного блага.

Кадр з фільму "Кінохроніка 63 - Потяг тіней"

Кінохроніки замовчуваних досвідів

Newsreel Front – це неформальний колектив спеціаліст_ок із досвідом у теорії та практиці мистецтва. Він розглядає кінохроніки як різновид підривної документальної та есеїстичної кінопрактики, як найціннішу форму політичного кіно. Ми настійно рекомендуємо глибше зануритись у важливу роботу Newsreel Front, що висвітлює різноманітні соціальні проблеми, і особливо проблему міграції.

donate and help us
Наші по_други та партнер_ки з Фріфілмерз улаштовують кінопокази солідарності та збирають пожертви для вразливих спільнот в Україні. Ви можете ознайомитись із їхньою діяльністю та зробити пожертву за цим посиланням: