Паскудне дівчисько Віра Хитілова? «Стокротки» і межі політики феміністської ідентичності

Розмова з Їндржішкою Благовою, історикинею чеського кінематографу і провідною кінокритикинею, відбулась 23 вересня 2021 року.

Розмова з Їндржішкою Благовою, історикинею чеського кінематографу і провідною кінокритикинею

Попри те, що сама Хитілова відхрещувалася від звання феміністки, західні фемініст_ки розглядали модерністський тріумф Віри Хитілової «Стокротки» як феміністичний маніфест. То наскільки ж це кіно відповідає означеному статусові? Як воно відображає творчу енергію і стиль режисерки? Як змінюються умови гри, якщо взяти до уваги, що це спільна робота двох жінок і чоловіка? І як воно співвідноситься — з точки зору розкриття жіночої повістки й вічних тем — з її ранніми й пізніми картинами «Стеля» (Strop), «Яблучна гра» (Hra o jablko), «Пастки, пастки, пастоньки» (Pasti, pasti, pasticky)? До вашої уваги — 30-хвилинна розмова й серія запитань і відповідей.

Модерація: колектив «Фільми»

Учасни_ці

Фото кінокритикині Їндржішки Благової
Їндржішка Благова - історикиня кінематографу, кінокритикиня провідного чеського тижневика Respekt, а також головна редакторка кіножурналу Cinepur. За працю з історії Голлівуду й Східної Європи після Другої світової війни отримала звання докторки філософії від Британської школи проблем кіно й телебачення Університету Східної Англії та Кафедри кінознавства Карлового університету у Празі, де працювала доценткою протягом останніх 7 років. Нині працює над книгою про історію Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах до 1989 року. Членкиня Міжнародної федерації кінопреси з 2014 року й голова Асоціації чеських кінокритик_инь.