Перелік усіх фільмів фестивалю в алфавітному порядку

Більшість фільмів доступні для перегляду онлайн безкоштовно протягом 23 вересня – 7 жовтня без географічних обмежень. Деякі стрічки можна переглянути лише з території України до 26 вересня включно. Дати та територія перегляду вказані на індивідуальній сторінці кожної стрічки.
Фільми демонструються мовою оригіналу з розширеними українськими субтитрами (SDH), для стрічок «Індіанара», «Йожка», «Рішення» та «Щасливі роки» доступний звукоопис українською мовою.
Кадр з фільму "postDIY". Загальний план. Чорно-біле зображення стіни панельного будинку з рядами різних балконів, викривлене двома колами на видошукачі камери.
postDIY
Режисерки: лусіне талалян, Шушан Аваґян
Вірменія, 2014, 8 хвилин, експериментальний
Фільм postDIY досліджує обставини нападу на бар DIY і глобальне невігластво, що часто проявляється через гомофобію. Він піддає сумніву бажання встановити однорідність і тоталітарність у Вірменії після здобуття незалежності й показує красу дисидентських стосунків між двома жінками.
Кадр з фільму "Атлантика — море кісток". Крупний план. Червона кольорова гама. На передньому плані особа тримає бокал, впевнено і спокійно дивиться повз глядачів. Позаду дві розмиті лисі постаті.
Атлантика — море кісток
Режисерка: Турмалін
США, 6 хвилин, 2017 рік, експериментальний
«Атлантика — море кісток» — короткометражний фільм, натхнений однойменним віршем Люсіль Кліфтон, — оспівує життя нью-йоркської перформерки Іджіптт ЛаБейджі протягом 80-х, 90-х і 2000-х років.
Кадр з фільму "Беті Котяче Хутро". Середній план. Синя колірна гама. Двоє молодих людей розслаблено танцюють на тлі неонових сердець.
Беті Котяче Хутро
Режисерка: Міхаела Драґан
Стрічка із циклу «Опір — це дівчина, яка змінює світ»
Перформер_ки: Хуліо Елвісі Пісіка і Андреа Петре
Румунія, 2021, 8 хвилин, експериментальний
Історія Беті з Румунії — про те, як випадок булінгу в школі було «пропрацьовано» в молодіжному театральному гуртку, про дискримінацію й опір на шляху до акторської кар’єри в театрі.
Кадр з фільму "Візії Октавії". Середній план. Синьо-сіра гама інтер’єру, тепле світло настільної лампи. Людина в піджаку, шалику й окулярах по центру кадру зосереджено працює за друкарською машинкою.
Візії Октавії
Режисер_ка: Зара Зандіє
Німеччина, 2021, 18 хвилин, експериментальний
«Візії Октавії» — переосмислення творчого спадку афроамериканської письменниці-фантастки Октавії Е. Батлер, яка померла у 2006 році. Твор_чиня «Візій Октавії» надихнулися циклом її романів «Серія притч» (The Parable series) й досліджують сучасні нам теми екологічної кризи, ультраправого екстремізму й соціальної свободи.
Кадр з фільму "Дві сторони ситуації". Загальний план. Синьо-фіолетова колірна гама. Людина в довгому кольоровому балахоні з великими паперовими очима сидить у центрі кола зі свічок. Дим, горять люмінесцентні лампи.
Дві сторони ситуації
Режисерка: Міхаела Драґан
Стрічка із циклу «Опір — це дівчина, яка змінює світ»
Перформерка: Раїса Міхай
Румунія, 2021, 8 хвилин, експериментальний
Історія Юмжани з Бурятії, студентки, яка вивчає дизайн одягу. Її мистецька робота поєднує в собі екоактивізм, фемінізм і боротьбу за збереження духовності й бурятської культури.
Кадр з фільму "Завжди Амбер". Середній план. Чисті білі кахлі, у пінній ванній сидять двоє молодих осіб з пірсингом і кольоровими зачісками, з любов’ю дивляться одні на одних.
Завжди Амбер
Режисерки: Ліа Гієтала, Ханна Реінікайнен
Швеція, 2020, 75 хвилин, документальний
Амбер належить до квір-покоління, яке більше не хоче пристосовуватися до уявлень суспільства про те, якою має бути їхня ідентичність. Підлітки гордо займають весь спектр плинних ідентичностей, переживають перші кохання й перші втрати.
Кадр з фільму "Індіанара". Крупний план. Біла стіна, червоні стяги. На передньому плані жінка з довгим сивим волоссям і в темних окулярах кричить у мікрофон. Угору піднято кулаки.
Індіанара
Звукоопис
Режисер_ки: Од Шевальє-Бомель, Марсело Барбоза
Бразилія, 84 хвилини, 2019, документальний фільм
Революційно налаштована активістка Індіанара зі своєю командою бореться за виживання трансгендерних людей у Бразилії, прагнучи втілити в життя свої ідеали.
Кадр з фільму "Йожка". Дальній план. Зелено-сіра колірна гама. Ліс, на передньому плані велика водойма. Двоє чоловіків у шанобливому мовчанні схилили голови перед водою.
Йожка
Звукоопис
Режисер: Хамзе Битичі
Чеська Республіка, Німеччина, 2017, 25 хвилин, документальний
Цей короткометражний документальний фільм змальовує життя Йозефа Мікера на прізвисько Йожка, який протестує проти будівництва великої свиноферми на місці колишнього концтабору поблизу містечка Лети в Південній Богемії, де за нацистського режиму загинули сотні ромів, зокрема половина сім’ї дружини Йожки.
Кадр з фільму "Космос — це чимало різних речей". Середній план. Синя кольорова гама. Блакитні медузи виблискують у темно-синій воді.
Космос — це чимало різних речей
Режисер_ка: Август Йоенсало
Фінляндія, 2021, 11 хвилин, експериментальний
Зацікавившись тим, яким би міг бути світ без гендеру, ми вирушаємо в подорож світом медуз і диско-дядьків.
Кадр з фільму "Нічого, крім сонця". Загальний план. Більшу частину фото займає небо оливкового відтінку. Є сяяння, але сонця не видно. Унизу кадру - поодинокі дерев’яні хижки, дзвін, млин, ліхтарі. На передньому плані спиною до глядач_ок стоїть людина у синій кепці і блакитній сорочці.
Нічого, крім сонця
Режисерка: Арамі Уйон
Парагвай, Швейцарія, 75 хвилин, 2020, документальний
Прагнучи зберегти культуру племені айорео й пам’ять про втрачений дім, Матео Сободе Кікено подорожує парагвайським регіоном Чако й записує голоси своїх одноплемінників, яких так само виселили з лісу й позбавили рідної землі.
Кадр з фільму "Повернення". Середній план. Ядучі кольори. Дві людини у протигазових респіраторах стоять на тлі контейнера з мотлохом, одна з них активно жестикулює.
Повернення
Режисерка: Тірза Жан Катхенд
Канада, 13 хвилин, 2018 рік, ігровий
Після масового переїзду привілейованих білих колонізаторів на Марс, корінні народи намагаються відновити й реабілітувати свою прекрасну рідну планету.
Кадр з фільму "Потайки гучно". Середній план. Спокійна кольорова гама. Затишний сніданок. Двоє літніх пані у светрах вдома, на столі канапки з джемом, інші продукти. Спілкуються, дивляться одна на одну.
Потайки гучно
Режисерка: Тереза Коппе
Німеччина, 2019, 74 хвилини, документальний
Еріка та Крістіна разом уже понад 40 років. Нині, коли їм обом 81, вони пригадують своє життя в буремні історичні часи. «Потайки гучно» — це фільм про кохання та старіння, автономність, мистецтво й колективність у вільних мистецьких середовищах у добу НДР.
Кадр з фільму "Рішення". Середній план. Барвистий весільний індійський одяг. На передньому плані двоє жінок зосереджено вдягають прикраси на руки третьої, її обличчя напружене. Позаду сидять люди.
Рішення
Звукоопис
Режисерки:‌ ‌Пушпа‌ ‌Рават,‌ ‌Анупама‌ ‌Шрінівасан‌
Індія, 2012, 56 хвилин, документальний
Фільм оповідає про особисту подорож Пушпи, яка намагається осмислити власне життя й історії своїх подруг. На околицях мегаполіса Делі живуть молоді, освічені й розумні жінки, проте вони почуваються невільними й безпорадними, коли мусять приймати важливі рішення щодо власної кар’єри чи заміжжя.
Кадр з фільму "Стокротки". Середній план. Бузкові й лавандові відтінки. Одна юна дівчина спирається на спину другої на ліжку, обидві знуджено дивляться в різні боки.
Стокротки
Спеціальний показ
Режисерка: Віра Хитілова
Чехословаччина, 1966 рік, 73 хвилини, художній
Двоє молодих жінок, обидві Марії, вирішують, що, оскільки світ зіпсований, то й вони будуть такими ж; відповідно, вдаються до серії руйнівних витівок, якими нівечать і трощать навколишній світ.
Кадр з фільму "Червона шапочка". Пейзаж. Синьо-сіра кольорова гама. Надвечір’я. Кудлаті хмари, по центру зображення блискуча дорога врізається в гірське пасмо. Видно вогні селищ.
Червона Шапочка
Режисерка: Татіана Масу Ґонсалес
Аргентина, 2019, 93 хвилини, експериментальний
Моя бабуся і я — двоє жінок, між якими понад шістдесят років різниці, — разом виготовляємо червоне пальто з каптуром, обговорюючи історії й суперечності нашого гендеру й класу. За нашими чотирма стінами нове покоління феміністок виходить на вулиці.
Кадр з фільму "Чорна лялечка". Середній план. На фіолетовому тлі людина у яскраво-червоній сукні і золотих прикрасах підняла руки в танці. Дивиться на глядач_ок. Ліворуч напис LGBTQAI+.
Чорна лялечка
Режисерка: Міхаела Драґан
Стрічка із циклу «Опір — це дівчина, яка змінює світ»
Перформерка: Арханґела
Румунія, 2021, 7 хвилин, експериментальний
Історія Б’янки з Румунії — ромської активістки, яка бореться за видимість представників спільноти ЛГБТКІ+ різного віку й етнічного походження за допомогою розважального онлайн-шоу.
Кадр з фільму "Щасливі роки". Крупний план. Старий чорно-білий портрет двох усміхнених жінок. Одна обіймає іншу, дивляться просто на глядачів.
Щасливі Роки
Спеціальний показ
Звукоопис
Режисерки: Світлана Шимко, Галина Ярманова
Україна, 2018, 9 хвилин, документальний
«Щасливі роки» ‒ це фільм-дослідження про життя негетеросексуальних жінок в Україні у часи пізнього СРСР. У фільмі використані архівні відеоматеріали та фрагменти інтерв’ю з досліджень ЛГБТ-історії.