Кадр з фільму "Потайки гучно". Середній план. Спокійна кольорова гама. Затишний сніданок. Двоє літніх пані у светрах вдома, на столі канапки з джемом, інші продукти. Спілкуються, дивляться одна на одну.

Потайки гучно

Оригінальна назва: Im Stillen Laut
Режисерка: Тереза Коппе
Німеччина, 2019, 74 хвилини, документальний
Фільм можна переглянути онлайн на цій сторінці безкоштовно протягом 23 вересня — 7 жовтня. Стрічка демонструється мовою оригіналу з розширеними українськими субтитрами (SDH).

Головні питання: «Чому я хочу бути вільною? Що має змінитися?» Еріка та Крістіна разом уже понад 40 років. Нині, коли їм обом 81, вони пригадують своє життя в буремні історичні часи. «Потайки гучно» — це фільм про кохання та старіння, автономність, мистецтво й колективність у вільних мистецьких середовищах у добу НДР. Фільм не зациклюється на питаннях минулого, а радше разом із Ерікою та Крістіною вдивляється в майбутнє. Яку роль може відігравати мистецтво в політично вимогливий час? Як зберегти вірність собі, своєму мистецтву та своїм ідеям? Які сенси може створювати мистецтво для всіх і кожно_ї?

Дати показу стрічки: 23.09.2021 — 7.10.2021
Фото режисерки фільму "Потайки гучно"
Режисерка
Тереза Коппе народилася в (Східному) Берліні 1985 року, живе та працює в Берліні як кінорежисерка й авторка документальних проєктів. 2020 року вона закінчила Бабельсберзький кіноуніверситет Конрада Вольфа з дипломом магістри мистецтв. «Потайки гучно» — її випускний проєкт, його прем’єра відбулася в рамках німецького конкурсу DOK Leipzig 2020 року. Фільм здобув приз глядацьких симпатій на Duisburger Filmwoche і був показаний на Kasseler Dokfest, Internationales Frauen* Film Fest Dortmund + Köln, Florence Queer Festival та інших фестивалях.

Окрім режисури, Тереза читає лекції з теорії та практики документального кіно — в London South Bank University (2018–2019) та в навчальній програмі Cinema en Curs (2019–2020), де разом зі школяр_ками розробляла коротку документалку. Нині Тереза працює над своїм другим фільмом «Батьківщина-мара» (Haunting Heimat) про життя двох намібійок і їхнє бачення німецького колоніального спадку. Для цього проєкту вона отримала дослідницький грант від Literarisches Colloquium Berlin та Robert Bosch Foundation 2019 року.

Вибрана фільмографія: Батьківщина-мара (Haunting Heimat, у виробництві), Потайки гучко (Im Stillen laut, 2019), Пан та пані Деттманн (Herr und Frau Dettmann, 2018), Усе вказує на північ (All Points North, 2013)