Кадр з фільму "Атлантика — море кісток". Крупний план. Червона кольорова гама. На передньому плані особа тримає бокал, впевнено і спокійно дивиться повз глядачів. Позаду дві розмиті лисі постаті.

Атлантика — море кісток

Оригінальна назва: Atlantic Is a Sea of Bones
Режисерка: Турмалін
США, 6 хвилин, 2017 рік, експериментальний

«Атлантика — море кісток» — короткометражний фільм, натхнений однойменним віршем Люсіль Кліфтон, — оспівує життя нью-йоркської перформерки Іджіптт ЛаБейджі протягом 80-х, 90-х і 2000-х років. Оригінальний сценарій фільму висвітлює моменти перформансу й самовираження в чорній квір- і транс-спільноті, показуючи, як укорінене в історії насильство, нерозривно пов’язане з епідемією ВІЛ/СНІДу, все ще впливає на нашу сучасність.

Дати показу стрічки: 23.09.2021 — 26.09.2021
Фото режисерки фільму "Атлантика — море кісток"
Режисерка
Турмалін — мисткиня, режисерка, культурна продюсерка, письменниця й активістка. Народилася 1983 року в Роксбері (Масачусетс), живе й працює в Нью-Йорку. Її твори брали участь у виставках Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку, Бруклінського музею, Музею сучасного мистецтва PS1 у Квінзі, нью-йоркських The High Linе і The Kitchen, Портлендського музею мистецтв, ВAM Cinematek, у Брукліні, Нового Музею в Нью-Йорку, Музею американського мистецтва Вітні у Нью-Йорку, MOCA в Лос-Анджелесі, MCA в Чикаго й Музею мистецтв у Бронксі. Також її роботи входять до постійних експозицій Бруклінського музею, MoMA, Національної галереї Вікторії в Мельбурні й Тейт у Лондоні.

Вибрана фільмографія: З днем народження, Маршо! (Happy Birthday, Marsha! 2018), «Атлантика — море кісток» (Atlantic is a Sea of Bones, 2017), «Люди STAR — прекрасні люди» (STAR People Are Beautiful People, 2009)