Кадр з фільму "postDIY". Загальний план. Чорно-біле зображення стіни панельного будинку з рядами різних балконів, викривлене двома колами на видошукачі камери.

postDIY

18+
Режисерки: лусіне талалян, Шушан Аваґян
Вірменія, 2014, 8 хвилин, експериментальний
Фільм можна переглянути онлайн на цій сторінці безкоштовно протягом 23 вересня — 7 жовтня. Стрічка демонструється мовою оригіналу з розширеними українськими субтитрами (SDH).

Фільм «postDIY» досліджує обставини нападу на бар DIY і глобальне невігластво, що часто проявляється через гомофобію. Він має на меті виробити візуальну і словесну мову для оповіді про життя після трагічної події, яка сталася 8 травня 2012 року. Якщо напад на бар DIY розглядати як спробу встановити соціальну норму виключення способом викорінення того, що сприймається як трансгресивне, це відео доводить, що попри все життя триває. Фільм піддає сумніву бажання встановити однорідність і тоталітарність у Вірменії після здобуття незалежності й показує красу дисидентських стосунків між двома жінками.

Стрічка «postDIY» має на меті показати бомбардування бару без зайвої наративності й репортажності — натомість інтимно й суб’єктивно. Фільм відчужує глядачів від банального терористичного акту та змушує відчути нудьгу від знайомого (типові радянські панельні будинки) й шок від дивного (інтимність). Ще одна мета фільму — повернути гуманність жіночим тілам, що їх часто паплюжать і перетворюють на товар у споживацькій культурі. Глядачеві пропонується недоречний «надлишок» нерухомості (будинків) і руху (тіл), що виходить за межі конвенційного споживацького погляду.

Дати показу стрічки: 23.09.2021 — 7.10.2021
Фото режисерки фільму "postDIY"
Режисерка
лусіне талалян — візуальна художниця, народилась у Вірменії 1975 року. Співзасновниця Queering Yerevan Collective. Здобула диплом бакалавра живопису в Єреванському державному художньому коледжі ім. Телемезяна в 1998 році й диплом магістра сценографії в Єреванському державному інституті театру й кіно у 2003 році.

Брала участь у резиденціях і виставках у Грузії, Франції, Швеції, Німеччині й Австрії. У своїх творах, зокрема відеороботі Pieces, фотосерії «Обережно... перед входом» і книзі Queered: What’s to be Done with Xcentric Art, художниця досліджує теми історії й пам’яті, видимості й невидимості, а також розломи й тріщини між соціальним і особистим.
Фото режисерки фільму "postDIY"
Режисерка
Шушан Аваґян (1976 р. н.) — письменниця й викладачка Коледжу гуманітарних і соціальних наук Американського університету Вірменії. Здобула магістерський і докторський ступені в Іллінойському державному університеті. Її статті й переклади публікували в таких виданнях, як Contemporary Women's Writing, The Book of Saint Ejneb, Asymptote та Dissidences: Hispanic Journal of Theory and Criticism. Шушан — авторка романів «Книга без назви» (Girk-Anvernagir, 2006) та «Жінки Зарубяна» (Zarubyani Kanayq, 2013).