Кадр з фільму "Повернення". Середній план. Ядучі кольори. Дві людини у протигазових респіраторах стоять на тлі контейнера з мотлохом, одна з них активно жестикулює.

Повернення

Оригінальна назва: Reclamation
Режисерка: Тірза Жан Катхенд
Канада, 13 хвилин, 2018 рік, ігровий
Фільм можна переглянути онлайн на цій сторінці безкоштовно протягом 23 вересня — 7 жовтня. Стрічка демонструється мовою оригіналу з розширеними українськими субтитрами (SDH).

Після масового переїзду привілейованих білих колонізаторів на Марс, корінні народи намагаються відновити й реабілітувати свою прекрасну рідну планету.

Дати показу стрічки: 23.09.2021 — 7.10.2021
Фото режисерки фільму "Повернення"
Режисерка
Тірза Жан Катхенд народилася 1978 року в Реджайні, провінція Саскачеван. Знімає відео й фільми і створює перформанси на теми сексуальності, божевілля, квір-ідентичності, кохання, корінних народів і деколонізації, які представляє на фестивалях і в мистецьких галереях усього світу. У 2005 році режисерка закінчила бакалаврат із кіно- та відеомистецтва ECUAD, а в 2015 — магістратуру з медіавиробництва X University. Учасниця Бієннале Вітні 2019 року. Походить із племені рівнинних крі і є членкинею племінної організації Little Pine First Nation. Мешкає в Торонто, Канада.